Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Rada programowa main banner

Rada Programowa programu #NestledlaNauki składa się z przedstawicieli naukowych, reprezentantów Nestlé oraz ekspertów związanych z realizacją tematów danej edycji.

 

STALI CZŁONKOWIE RADY NAUKOWEJ

Aleksander Wasilewski

Aleksander Wasilewski

Prezes Zarządu, Nestlé Polska S.A.

 

Absolwent Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów Executive MBA Uniwersytetu w Edynburgu oraz Ecole Nationale des Ponts et Chaussées we Francji. Od 1997 roku związany z Grupą Nestlé. Karierę zawodową rozpoczął w Cereal Partners Poland Toruń-Pacific – spółce, która zajmuje się produkcją i dystrybucją płatków śniadaniowych Nestlé. Przez wiele lat związany był z działem finansów, a w 2010 roku objął stanowisko dyrektora finansowego firmy. W latach 2015-2017 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Cereal Partners Worldwide w Ukrainie i Mołdawii. Następnie odpowiadał za biznes płatków śniadaniowych Nestlé w krajach nordyckich. W styczniu 2020 roku objął stanowisko prezesa zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Od września 2024 Prezes Zarządu Nestlé Polska S.A.

Blanka Mellova

Blanka Mellová 

Koordynatorka programu #NestleDlaNauki, 
Kierownik ds. Żywienia i Zdrowia w Nestlé Polska

 

Od 20 lat rozwija projekty związane z prawidłowym odżywianiem i promocją aktywnego stylu życia. Koordynuje prace nad profilem żywieniowym produktów Nestlé w Polsce oraz komunikacją żywieniową na opakowaniach czy innych kanałach komunikacji. Zarządza programami edukacyjnymi, m.in. skierowanymi do dzieci i młodzieży np. Lekkoatletyka dla każdego, ale również do pracowników firmy DbajMY.

prof Krystyna Gutkowska

Prof. Krystyna Gutkowska 

Dyrektor Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

Główny obszar zainteresowań badawczych i prowadzonych zajęć związany jest z zachowaniami konsumentów na rynku żywności; ich uwarunkowaniami oraz tendencjami rozwoju rynku żywności. Autorka lub współautorka ponad 300 artykułów w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych oraz 15 monografii. Ponadto była kierownikiem lub wykonawcą wielu projektów badawczych dotyczących trendów na rynku żywności, a w tym zachowań konsumentów, a także z zakresu edukacji żywieniowej. Inicjatorka i współprowadząca projekty badawcze z interesariuszami zewnętrznymi w zakresie kształtowania prawidłowych zachowań żywieniowych dzieci i młodzieży szkolnej, a w tym: ABC Zdrowego Żywienia; Trzymaj Formę! Zacznij od lekkiej, Junior-Edu-Żywienie; animator w projekcie „Sektorowa Rada ds. kompetencji-sektor żywności wysokiej jakości”; pomysłodawczyni cyklu konferencji o partnerstwie instytucjonalnym w trosce o zdrowie publiczne. Była i jest członkiem kilku Rad Naukowych i innych ciał kolegialnych (m.in. Rady Naukowej Instytutu Żywności i Żywienia, której w latach 2015-2019 przewodniczyła; członek kilku Kolegiów Redakcyjnych). 

prof Anna Dąbrowska

Prof. Anna Dąbrowska 

Kierownik Katedry Badań Zachowań Konsumentów Szkoły Głównej Handlowej

 

Problematyka prac naukowych obejmuje szeroką sferę usług, marketing usług, konsumpcję usług gospodarstw domowych, zachowania konsumentów, e-usługi, internacjonalizację przedsiębiorstw usługowych, prawa konsumentów, społeczną odpowiedzialność konsumentów. Prowadzi zajęcia dydaktyczne: Marketing usług, Postępowanie nabywców na rynku, E-usługi, Bądź świadomym konsumentem. Autorka licznych publikacji z powyższej problematyki, m.in. Społeczna odpowiedzialność konsumenta w warunkach pandemii. Badania międzynarodowe (2022, współautor M. Janoś-Kresło), SGH; Zachowania osób starszych na rynku e-usług (2020, współautor), SGH. Członkini Rady Programowej przy Forum Organizacji Konsumenckich Forkon. Za dokonania naukowe, dydaktyczne i współpracę z otoczeniem odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. 

prof Magdalena Rudzińska

Prof. Magdalena Rudzińska

Przewodnicząca Rady Naukowej Dyscypliny Technologia Żywności i Żywienia, 
Prodziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 

Główne zainteresowania zawodowe związane są z technologią i chemią tłuszczów obecnych w diecie człowieka. Dużo uwagi poświęca badaniom nad przemianami termiczno-oksydacyjnymi fitosteroli oraz produktów powstających w czasie ich utleniania i ogrzewania. Interesuje się także zagospodarowaniem produktów ubocznych z produkcji olejów roślinnych oraz problemem zafałszowań olejów. Autorka wielu publikacji. Przewodnicząca Rady Naukowej Dyscypliny Technologia Żywności i Żywienia. 

prof Katarzyna Przybyłowicz

Prof. Katarzyna Przybyłowicz

Katedra Żywienia Człowieka, Wydział Nauki o Żywności, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. 
Członkini Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka PAN

 

Zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów uwarunkowań żywieniowych ludności w aspekcie występowania chorób metabolicznych i możliwości ich ograniczenia na poziomie prewencji i profilaktyki żywieniowej. Dorobek publikacyjny prof. Przybyłowicz liczy ponad 300 pozycji, na które składają się także prace opublikowane w czasopismach z listy JCR, doniesienia na kongresy, sympozja i konferencje oraz prace popularnonaukowe, w tym opublikowane w czasopismach punktowanych spoza bazy JCR. Prof. Przybyłowicz była kierownikiem dwóch projektów oraz wykonawczynią w pięciu grantach przyznawanych w konkursach NCN, NCBiR i KBN. Wypromowała sześciu doktorantów i jest opiekunem naukowym kolejnego doktoranta.

RADA EKSPERTÓW EDYCJI 2024/2025 

prof Tomasz Piechota

Prof. Tomasz Piechota 

Doktor habilitowany nauk rolniczych 
w dziedzinie agronomii,  
Profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 

Rozprawa doktorska pt. „Wpływ wieloletniego oddziaływania systemów następstwa roślin i nawożenia na plonowanie roślin oraz fizyczne i chemiczne właściwości gleby”. Prowadzi zajęcia z zakresu uprawy roli i roślin dla studentów kierunków rolnictwo, zootechnika, weterynaria, inżynieria rolnicza oraz na studiach podyplomowych z zakresu nowych technologii w produkcji roślinnej. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z uprawą roli, szczególnie metodami uprawy konserwującej, ich znaczeniu w ochronie gleby i gospodarce wodnej gleb oraz powiązaniami uprawy roli z innymi aspektami produkcji roślinnej. Prowadzi działalność w ramach upowszechniania wiedzy wśród rolników, pisząc publikacje popularno-naukowe, prowadząc wykłady i szkolenia dla rolników, doradców i pracowników firm z branży rolniczej. Członek Polskiego Towarzystwa Agronomicznego.

Dr Aneta Perzanowska

Dr inż. Aneta Perzanowska

Adiunkt w Katedrze Agronomii Instytutu Rolnictwa SGGW

 

Absolwentka Rolnictwa oraz podyplomowych studiów Przygotowanie pedagogiczne w SGGW w Warszawie. W swoich badaniach naukowych zajmuje się oceną wpływu różnych sposobów uprawy roli oraz zmianowania roślin, nawożenia i systemów rolnictwa na fizyczne, biologiczne i chemiczne właściwości gleb, plony roślin i ich jakość. Jest współautorką publikacji naukowych i doniesień konferencyjnych z zakresu tej tematyki. Dr inż. Aneta Perzanowska jest popularyzatorką wiedzy rolniczej wśród studentów oraz rolników - jest promotorką blisko 50-ciu prac dyplomowych, prowadzi zajęcia z zakresu uprawy roli i roślin, agrofizyki, gospodarowania wodą w rolnictwie oraz fakultet Rolnictwo Regeneracyjne. Jest również autorką artykułów i komentarzy w czasopismach rolniczych.

Katarzyna Karawaj

Katarzyna Karawaj 

Specjalista ds. Agronomii, Nestlé Polska

 

Magister inżynier Agroekonomii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, od 12 lat jest specjalistką z zakresu Agronomii dla różnych upraw. Jest fascynatką różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym oraz produkcji żywności, a prywatnie również edukatorem społecznym. Od 2020 roku pracuje jako agronom dla biznesu  Nestlé Nutrition. W swojej pracy śledzi i analizuje nowe regulacje dotyczące żywności dziecięcej, aby wszystkie warzywa i owoce używane w produktach  Nestlé spełniały najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Pełni funkcję koordynatora projektu we współpracy z SGGW, dotyczącego oceny przydatności wybranych odmian dyni olbrzymiej do przetwórstwa, z uwzględnieniem praktyk zrównoważonego rolnictwa. Dąży do minimalizacji wpływu na środowisko naturalne poprzez promowanie zrównoważonych praktyk rolniczych wśród rolników i dostawców Nestlé w Polsce. 

Sebastian Bloch

Sebastian Bloch 

Agronom w Nestlé Polska


Koordynuje wdrożenie praktyk rolnictwa regeneratywnego w Polsce i Finlandii.  
Współpracuje z około 60 rolnikami, od których kupujemy warzywa i owoce. Zajmuje się oceną wpływu środowiskowego gospodarstw (np. metody  LCA i RISE), kalkuluje ślad węglowy w gospodarstwach (metody LCA i CoolFarm). Ulubieni autorzy książek o rolnictwie to David Montgomery, Gary Zimmer i Neal Kinsey. 

Adam Baucza

Adam Baucza 

Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra

 

Absolwent Uniwersytetu  Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu  Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Niezmiennie od 2019 związany z Fundacją Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra, jako inicjator rozpowszechniania wiedzy i umiejętności rolniczych opartych na zasadach zrównoważonej produkcji i kodeksie dobrych praktyk rolniczych. Współautor publikacji „Badanie gleby. Przewodnik Rolnictwa Regeneratywnego” [2023]. 

Michał Mądry

Michał Mądry 

Dyrektor zarządzający akceleratora foodtech.ac.

 

Dyrektor zarządzający największego akceleratora przedsiębiorczości branży foodtech w regionie CEE foodtech.ac. Jest także Partnerem w firmie doradczej JP Weber. Ekspert w zakresie doradztwa w obszarach transformacji i zarządzania operacyjnego. W swojej codziennej pracy wspiera klientów w zarządzaniu zmianami organizacyjnymi. Swoje ponad 10-letnie doświadczenie zdobywał zarządzając projektami doradczymi dla spółek z listy Fortune500, administracji rządowej i samorządowej. Laureat rankingu 50. najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie BRIEF, Żagli Biznesu SGH, Polskiej Nagrody Innowacyjności, Tygrysy Biznesu, Nagrody Innowacyjny Lider 2024. największego akceleratora przedsiębiorczości branży foodtech w regionie CEE. Obecnie kieruje zespołem transformacji w JP Weber.